Acil Kan İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

Sağlıklı insanlarda sürekli kendini yenileme yeteneği sahip olan sıvı maddedir kan. İnsanların vücut metabolizmasının gereklerini yerine getirebilmesi için kana ihtiyaç olduğunu hepimiz iyi biliyoruz.. Yani vücudumuza alınan maddelerin taşınması, atık maddelerin ise atılmasının sağlanmasında en önemli maddelerden biridir.

Gündelik yaşantımızda hiç olmadık bir anda meydana gelen kazalarla kan kayıpları yaşayabiliyoruz.. Ufak ev kazalarında bile bazen kan ihtiyacı ortaya çıkabilmekte ve bizler her ne kadar yaşantımıza dikkat etsek de, kazalardan uzak durmaya çalışsak da zamansız gelen kazalar da kan ihtiyacı olmaktadır. Bunun yanında bazı hastalıklarda da kan ihtiyacı olduğunu bilmekteyiz fakat günümüzde karşılaştığımız en büyük problemlerden bir tanesi kazalarda ve hastalıklarda yeterli kan ihtiyacının karşılanamamasıdır. Hastanelerimiz de bu kan ihtiyacının yeterince karşılamaması sonucu insanlarımız hayata tutunma şansı azalmakta ve hatta aramızdan ayrılmaktadırlar.

Kan ihtiyacımızın en üst düzeyde olduğu şu günlerde “Kan Lazım” mobil uygulaması bizlerin kan ihtiyaçlarını, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak, karşılamak amacıyla hayata geçirilmiştir. Hızlı şekilde bağışçıların yardım girişimine aracı olup kan ihtiyacı olan hastalarımızın, kan ihtiyaçlarının giderilmesini hedeflemektedir. Kan lazım mobil uygulaması hızlı olmasının yanın da güvenilir olmasıysa ön plana çıkan nadir uygulamalardandır. Mobil uygulamanın arayüzünün basit oluşu ve her yaştan insanın kullanımına olanak sağlaması en büyük avantajları arasında yer alıyor. Hem hasta hem de bağışçı bilgilerini paylaşmadan güvenilir bir platform oluşturmayı hedef edinmiş bu uygulama  bizlerin gönül rahatlığıyla kullanımına sunulmuştur. Birçok şehir de bu uygulama ile  gönüllü bağışçı sayısı her geçen gün daha da artmakta insanlarımızın ihtiyacı olan kan en kısa sürede bulunmaktadır.

Kan Lazım” mobil uygulamasını sizlerde kullanarak bu sosyal farkındalıktan öte gerekliliğin bir parçası olup hastalarımızın acil kan ihtiyaçlarını karşılayalım. Sizler de bizim bir parçamız olup insanlara yaşam eli uzatalım.